Časté dotazy

Centralizace výroby domů na jedno místo má mnoho výhod :

  • Stavba domu probíhá ve stabilním prostředí – dům není vystaven povětrnostním vlivům (např. déšť, vlhkost, sníh atd). Nemůže se tedy stát, že do domu zateče, nebo Vám někdo poškodí neuzavřenou stavbu.
  • Úspora nákladů. Výroba všech domů probíhá na jednom místě, které je na stavbu domu technologicky i logisticky připraveno.
  • Velmi rychlá výstavba. Technologické přestávky prakticky neexistují. Celá stavba je tzv. „suchý proces“. Nemusí se čekat na vhodné počasí a dům lze tedy zhotovit v jakémkoliv ročním období.

Jako další výhody lze považovat např. tichou montáž a čistotu provedení.

Ve většině případů není vydání stavebního povolení nutné, nicméně je nutné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění mobilní modulové dřevostavby vykládá jinak. Doporučujeme Vám poradit se s naším specialistou, který Vám podá přesné informace.
V konečném výsledku nijak. Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená převozem domu. Konstrukce domu je přizpůsobena převozu. Dům postavený na místě není staticky tak odolný, jako náš modulový dům. Statická konstrukce je tedy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb, mnohdy i ocelových staveb.

Pro konstrukci domků využíváme moderní trámkovou konstrukci z průmyslově sušených a lepených KVH hranolů. Hranoly jsou spojovány čepováním. Spoj je vždy slepen a sešroubován HBS vruty. Záruka na tuto konstrukci je 10 let ! 

Všechny modulové domy jsou vyráběny v naší výrobní hale v Babicích.
Obvykle 2-3 měsíce od podpisu smlouvy, v závislosti vytíženosti výroby a typu modulové dřevostavby.

Modulové dřevostavby jsou vhodné pro celoroční bydlení, jsou dostatečně zatepleny, mají plnohodnotné sociální zázemí a jsou vytápěny většinou elektrickými konvektory.

Naše modulové dřevostavby lze spojit do různých variant provedení. Vaše bydlení tedy může postupně „růst“ dle Vašich potřeb. V případě zájmu o více informací nás kontaktujte.
Ano, hypoteční úvěr je naprosto běžným způsobem financování. S jejím vyřešením jsme schopni Vám pomoci.

Dřevěný dům je stavěn podle velmi přísných statických parametrů a vlivům počasí odolá stejně jako kterákoliv zděná stavba.

Běžný cihlový dům postavený v 80. letech má měrnou potřebu tepla 110 kWh/m² vytápěné plochy. Nízkoenergetický dům, mezi které se řadí většina dřevostaveb má měrnou potřebu tepla 50 kWh/m² vytápěné ploch.
  • Snížená sazba DPH 15%
    bude dle § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty uplatněna na rodinné domy určené k trvalému bydlení. V praxi tedy musí být stavba realizována na základě Ohlášení stavby (RD do 150m²), nebo Stavebního povolení (RD nad 150m²), a to na stavebním pozemku.
  • Základní sazba DPH 21%
    bude uplatněna v ostatních případech (např. pro rekreační objekty).

Stavba k dokončení obsahujekompletní stěny, střechu i s krytinou, strop, všechny sádrovláknité konstrukce (Fermacell), fasádu (omítka, nebo dřevo), okna a balkonové dveře, okenní parapety, elektrorozvody, vnitřní rozvody vody a klempířské práce.

Neobsahuje podlahy, ty končí OSB deskou. V interiéru obroušený Fermacell. V koupelně všechny vývody zadělané zátkami. Stavba je kompletně celá uzavřena.

V ceně není zahrnuta doprava, základy (betonové patky, nebo zemní vruty) a jeřáb, který osazuje modul na pozemku.


Stavba na klíč obsahujekompletní stěny, střechu i s krytinou, strop, klempířské práce, okna a balkonové dveře, okenní parapety, vnitřní dveře, podlahové krytiny, vnitřní stěny Fermacell, v koupelně kompletní sanita s wc geberit, vytápění, elektrorozvody, malířské práce, vnitřní rozvody vody a kanalizace.

Stavba na klíč neobsahuje nábytek, kuchyňskou linku, ani žádné vybavení pokojů. Vybavena je pouze koupelna, která obsahuje sprchový kout, záchod, elektrický žebřík, umyvadlo a bojler.

V ceně není zahrnuta doprava, základy (betonové patky, nebo zemní vruty) a jeřáb, který osazuje modul na pozemku.

Ano, skládá se vždy 50% záloha při podpisu smlouvy o díle, aby mohla začít výroba Vašeho modulu. Zbylá částka se doplácí při předání Vaší nové modulové dřevostavby.
Ne, samozřejmě můžete přijet i s Vaším návrhem a můžeme se domluvit na stavbě na míru. Kontaktujte nás a dozvíte se více.
V základní ceně není zahrnuta doprava, ani základy (betonové patky, nebo zemní vruty). V ceně není jeřáb, který osazuje modul na daném pozemku a připojení na IS si řeší každý klient sám na své náklady.
V ceně našich staveb je plechová sedlová střecha se sklonem 15 stupňů, nebo plochá se střešní fólií.
Ano, v každé stavbě na klíč se počítá s topením a to formou elektrických přímotopů. Kde v každé místnosti je jeden tento přímotop, kde v koupelně ho nahrazuje elektrický žebřík. Pokud zákazník zvolí jiný model topení, musí počítat s příplatkem.
Každá cenová nabídka platí vždy po dobu jednoho měsíce. Poté se musí udělat znova. Především při výkyvech cen v eurech, nejde danou cenovou nabídku držet dlouhodobě.
Velmi často se setkáváme s klienty, kteří vyžadují mít ve své stavbě krbová kamna. Nicméně pokud se bavíme o stavbě do 100m² je to většinou zbytečné a kamna plní funkci pouze estetickou. Jelikož jsou stavby vyřešeny perfektně izolačně, v momentě kdy zatopíte v krbu, můžete jít rovnou otvírat okna, bude zde opravdu velké horko. Klienti to nakonec často řeší falešným krbem a to například v podobě lihových kamen.
Ano, možné to je, ale za příplatek. Každopádně ho doporučujeme pouze u staveb na celoroční bydlení.
Na Senec je to možné kdykoliv každou sobotu od 10-14 hodin, a nebo kdykoliv jindy po telefonické domluvě. Na Senci však máme vystavenou pouze jednu tuto modulovou dřevostavbu. Do výroby můžete přijet kdykoliv od pondělí do pátku, ale vždy pouze po telefonické domluvě.
V naší výrobě se každý den pracuje na nových modulech, které se u nás pod jednou střechou přímo vyrábí. Stejně tak uvidíte stát venku před halou i hotové modulové dřevostavby. Je vždy lepší a opravdu důležité jednou Vaši stavbu vidět, než o ní stokrát slyšet.
Ano, v Česku i na Slovensku dokážeme vyřídit kompletně celé stavební povolení. Stejně tak řešíme pro klienty v Česku kompletně celé financování. Na Slovensku vyřizujeme hypotéky a potřebné finance podle individuálního posouzení.
Toto připojení si řeší každý klient sám na své vlastní náklady, nejlépe s místními specialisty. Modulové mobilní dřevostavby dodáváme vždy tak, že jsou kompletně připraveny k napojení na standardní přípojky inženýrských sítí.
Ano, tato varianta samozřejmě možná je, ale vždy za příplatek. V našich příplatkových listech máme uvedeno, kolik Vás bude stát m².
Ano, samozřejmě můžete. Pro své klienty zajišťujeme a vyřizujeme kompletně celé financování. Obraťte se na našeho specialistu pro více informací.

Napište nám dotaz

Cenová dostupnost bydlení

Poskytujeme jednoznačně nejnižší ceny na trhu! Náš nejlevnější modul je k dispozici již od 680 000 Kč bez DPH.
Kompletní ceník k dispozici zde.

Rychlost výstavby domu

Bydlení na klíč do 2–3 měsíců. Tím, že naše moduly vyrábíme v kryté hale a máme zvlášť vyčleněný výrobní tým, vznikají naše stavby velmi rychle.

Ekologie dřevostaveb

Pro výrobu našich domů používáme přírodní a zdravotně nezávadné materiály, které neobsahují škodlivé emise SOx a COx a nezatěžují životní prostředí

Záruky MODULOS dřevostaveb

Za naší prací si stojíme a proto se Vám nebojíme poskytnout záruku 5 let na konstrukci domu!