Časté dotazy

1. Proč si vybrat hotovou modulovou dřevostavbu, dovezenou přímo na místo?

Centralizace výroby domů na jedno místo má mnoho výhod :

  • Stavba domu probíhá ve stabilním prostředí – dům není vystaven povětrnostním vlivům (např. déšť, vlhkost, sníh atd). Nemůže se tedy stát, že do domu zateče, nebo Vám někdo poškodí neuzavřenou stavbu.
  • Úspora nákladů. Výroba všech domů probíhá na jednom místě, které je na stavbu domu technologicky i logisticky připraveno.
  • Velmi rychlá výstavba. Technologické přestávky prakticky neexistují. Celá stavba je tzv. „suchý proces“. Nemusí se čekat na vhodné počasí a dům lze tedy zhotovit v jakémkoliv ročním období.

Jako další výhody lze považovat např. tichou montáž a čistotu provedení na místě dodání.

2. Je nutné mít stavební povolení?

Ve většině případů je nutné ohlášení stavby (zjednodušený a zrychlený proces stavebního povolení), nicméně je nutné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění modulové dřevostavby vykládá jinak. Doporučujeme Vám poradit se s naším specialistou, který Vám podá přesné informace.

3. Jak se liší modulový dům od klasické dřevostavby?

V konečném výsledku nijak. Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená převozem domu. Konstrukce domu je přizpůsobena převozu. Dům postavený na místě není staticky tak odolný, jako náš modulový dům. Statická konstrukce je tedy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb, mnohdy i ocelových staveb.

4. Jaká je životnost modulových dřevostaveb?

Pro konstrukci domků využíváme moderní trámkovou konstrukci z průmyslově sušených a lepených KVH hranolů. Životnost je tedy stejná jako u klasických dřevostaveb a je všeobecně udávána minimálně 80 let.

5. Jak dlouhá je dodací doba?

Obvykle do 5 měsíců od podpisu smlouvy, v závislosti vytíženosti výroby a typu modulové dřevostavby.

6. Lze v modulové dřevostavbě bydlet celoročně?

Modulové dřevostavby jsou vhodné pro celoroční bydlení, úplně stejně jako klasické dřevostavby nebo zděné stavby. Energetické štítky naších domků jsou v nízkoenergetické úrovni.

7. Mohu spojit více modulů v jeden celek?

Naše modulové dřevostavby lze spojit do různých variant provedení. Vaše bydlení tedy může postupně „růst“ dle Vašich potřeb. Veškeré domky přízpůsobujeme na míru.

8. Lze pořízení modulové dřevostavby financovat hypotékou?

Ano, hypoteční úvěr je naprosto běžným způsobem financování. S jejím vyřešením jsme schopni Vám pomoci.

9. Je dřevostavba stejně odolná vůči vlivům počasí (sníh,vítr…) jako zděná stavba?

Dřevěný dům je stavěn podle velmi přísných statických parametrů a vlivům počasí odolá stejně jako kterákoliv zděná stavba.

10. Jaké jsou tedy skutečné úspory energií v dřevostavbě oproti zděnému domu?

Běžný cihlový dům postavený v 80. letech má měrnou potřebu tepla 110 kWh/m² vytápěné plochy. Nízkoenergetický dům, mezi které se řadí většina dřevostaveb má měrnou potřebu tepla 50 kWh/m² vytápěné ploch.

11. Jaká sazba DPH bude použita při pořízení modulové dřevostavby?

  • Snížená sazba DPH 12%
    bude dle § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty uplatněna na rodinné domy určené k trvalému bydlení. V praxi tedy musí být stavba realizována na základě Ohlášení stavby (RD do 150 m²), nebo Stavebního povolení (RD nad 150 m²), a to na stavebním pozemku.
  • Základní sazba DPH 21%
    bude uplatněna v ostatních případech (např. pro rekreační objekty).

12. Rozdíl mezi stavbou na klíč a stavbou k dokončení?

Stavba k dokončení obsahujekompletní stěny, střechu i s krytinou, strop, všechny sádrovláknité konstrukce (Fermacell), silikonová omítka, okna, vstupní a balkonové dveře, okenní parapety, elektrorozvody, vnitřní rozvody vody a kanalizace, klempířské práce.

Neobsahuje podlahy, ty končí fermacell deskou. V interiéru obroušený fermacell. V koupelně všechny vývody zadělané zátkami. Stavba je kompletně celá uzavřena.

V ceně není zahrnuta doprava, zemní vruty a jeřáb, který osazuje modul na pozemku.


Stavba na klíč obsahujekompletní stěny, střechu i s krytinou, strop, klempířské práce, okna a balkonové dveře, okenní parapety, vnitřní dveře, podlahové krytiny, vnitřní stěny Fermacell, v koupelně kompletní sanita s wc geberit, vytápění, elektrorozvody, malířské práce, vnitřní rozvody vody a kanalizace.

Stavba na klíč neobsahuje nábytek, kuchyňskou linku, ani žádné vybavení pokojů. Vybavena je pouze koupelna, která obsahuje sprchový kout, záchod, elektrický žebřík, umyvadlo a bojler.

V ceně není zahrnuta doprava, základy (betonové patky, nebo zemní vruty) a jeřáb, který osazuje modul na pozemku.

13. Platí se nějaká záloha při pořízení nové modulové dřevostavby?

Ano, skládá se vždy 60% záloha při podpisu smlouvy, aby mohla začít výroba Vašeho modulu. Zbylá částka se doplácí při předání u nás ve výrobě před odjezdem na pozemek.

14. Musíme si vybrat modul z Vaší nabídky, nebo si můžeme navrhnout svůj?

V dnešní době už jsou naše moduly pouze individuální. Každý klient si určuje velikost modulu, vnitřní dispozice, uspořádání oken sám. Kontaktujte nás a dozvíte se více.

15. Které základní věci nejsou započítané v ceně stavby?

V základní ceně není zahrnuta doprava, základy (betonové patky, nebo zemní vruty) a jeřáb, který osazuje modul na daném pozemku. Tyto náklady se liší u jednotlivých pozemků, proto je nemůžeme počítat do základní ceny. Připojení na IS si řeší každý klient sám na své náklady, ale rádi Vám poradíme, popř. pomůžeme vyřešit.

16. Jaká střecha je v ceně naší stavby?

V ceně našich staveb je plochá se střešní fólií. Sedlové střechy jsou za příplatek – jejich cena závisí na sklonu střechy a případně i vzdálenosti, kdyby se střecha stavěla na místě.

17. Je v ceně na klíč započítané nějaké topení?

Ano, v každé stavbě na klíč se počítá s topením a to formou elektrických přímotopů. Kde v každé místnosti je jeden tento přímotop, kde v koupelně ho nahrazuje elektrický žebřík. Pokud zákazník zvolí jiný model topení, musí počítat s příplatkem.

18. Je cenová nabídka nějak omezená časem?

Každá cenová nabídka platí vždy po dobu 30 dní. Poté se musí udělat znova. Především při výkyvech cen v eurech, nejde danou cenovou nabídku fixovat bez zálohy dlouhodobě.

19. Jsou do našich modulů vhodná krbová kamna?

Velmi často se setkáváme s klienty, kteří vyžadují mít ve své stavbě krbová kamna. Nicméně pokud se bavíme o stavbě do 100 m² je to většinou zbytečné a kamna plní funkci pouze estetickou. Jelikož jsou stavby vyřešeny perfektně izolačně, v momentě kdy zatopíte v krbu, můžete jít rovnou otvírat okna, bude zde opravdu velké horko. Klienti to nakonec často řeší falešným krbem a to například v podobě lihových kamen.

20. Je možné mít ve své stavbě podlahové teplovodní topení?

Ne, do našich staveb není tento typ vytápění vhodný. Jsme však schopni instalovat elektrické podlahové topení.

21. Kdy můžu přijet navštívit Vaši výrobu?

Do naší výroby můžete přijet kdykoliv od pondělí do pátku, ale vždy pouze po telefonické domluvě.

22. Řešíte pro klienta i financování a stavební povolení?

Ano, za pomoci našich projektantů můžeme dodat i veškerou dokumentaci pro stavební povolení. Stejně tak řešíme pro klienty financování.

23. Jak a kdo řeší připojení na IS?

Toto připojení si řeší každý klient sám na své vlastní náklady, nejlépe s místními specialisty. Modulové dřevostavby dodáváme vždy tak, že jsou kompletně připraveny k napojení na standardní přípojky inženýrských sítí.

24. Je možné si od Vás nechat postavit terasu, či přístřešek na auto?

Ano, i toto děláme dost často pro naše klienty, na základě požadavku naceníme terasu, pergolu, přístřešek na auto aj.

Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

• Zakládáme si na vysoké kvalitě za příznivé ceny.
• Provoz domku je za „babku“.
• Pevně stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domek předáme do 4 – 5 měsíců a ušetříme vám veškeré starosti ohledně stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domky na míru našim klientům, nebojíme se změn ani nestandardních věcí, navíc lze domek kdykoliv převézt na jiné místo.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používáme pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály. Životnost našich dřevostaveb je srovnatelná se zděnou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips