DĚKOVNÝ DOPIS OD MAJITELŮ

V dřevostavbě od firmy MODULOS se nám velmi dobře bydlí, jsme moc spokojeni. Nejvíc oceňujeme: rychlost a preciznost provedených prací, finanční úspornost bydlení a výbornou komunikaci s firmou MODULOS.

Náš příběh:

V roce 2017 se nám podařilo koupit na Luhačovicku pozemek-zahradu (bez sítí) s tím, že zde budeme trávit víkendy, manželka si užije zahrady a budeme blíže k dceři a vnoučatům.  Na zahradu jsme pořídili maringotku, kadibudku, pár solárních panelů a internet, takže jsme zde mohli v  klidu přespávat a přes prázdniny trávit společný čas s vnuky v přírodě a na nedalekém koupališti.  Kraj jsme si zamilovali, a tak jsme začali přemýšlet nad tím, že bychom se zde usídlili natrvalo, až půjdeme do důchodu.  Z finančních důvodů a vzhledem k ubývajícím silám jsme zvažovali variantu, že si necháme postavit ocelový kontejnerový domek ze dvou, tří námořních kontejnerů – podobný jsme viděli v sousedství.  Nesehnali jsme ale spolehlivého zhotovitele, a tak jsme hledali dál, až zeť objevil nabídku firny MODULOS, která vyrábí variabilní dřevěné moduly, ze kterých se dá složit požadovaný domek, ať už ve variantě na klíč, nebo k dokončení.  Výhody takovéhoto uspořádání byly zjevné, nicméně chvíli nám trvalo přijmout psychicky myšlenku dřevostavby, vzbuzovalo to v nás pocit něčeho nestabilního, nesolidního  –  s manželkou jsme oba bydleli jen v cihlovém domě a posléze s paneláku.  Poslední pochyby ale zmizely při podpisu smlouvy, která se konala právě v kancelářském modulu – vše bylo solidní a zatímco venku bylo horku, v neklimatizovaném modulu bylo příjemně.

Vzali jsme si reverzní hypotéku na třípokojový panelákový byt a z těchto peněz jsme nechali postavit na klíč domek složený ze dvou modulů, ve středně svažitém terénu.  Domek je postaven na zemních vrutech, výstavba ale probíhala proti předpokladům přímo na místě, abychom sousedům nemuseli kácet stromy.  Plocha domku odpovídá zhruba našemu bývalému bytu.  Hlavní místnost tvoří obyvák s kuchyní s velkým oknem a vstupem na terasu, jsou zde dvě ložnice – větší pro nás, menší pro návštěvy, předsíň, koupena se záchodem, malý záchod, šatna a velká spíž. Vytápění je trojí, elektrickými přímotopy, v obyváku je navíc klimatizace/topení a krbová kamna.  To umožnuje optimalizovat náklady a tepelnou pohodu.  Střecha je klasická sedlová (na přání architekta), a výhodou jsou tak velké skladovací prostory.  Celá stavba včetně zařízení kuchyně a koupelny trvala tři měsíce (a to v době covidu a lock-downu). V domku bydlíme už třetím rokem a tak můžeme hodnotit klady i nedostatky.

K firmě MODULOS – solidní firma, skvělá domluva – rozvrhli jsme si místnosti a s drobnými úpravami je vše, jak jsme chtěli, nebo lepší.  S firmou je výborná komunikace a oceňujeme aktivní přístup k řešení problémů, podle původního záměru by se moduly přivezly hotové a na místě smontovaly, nicméně se muselo stavět na místě a ne v hale (úzká svažitá přístupová cesta, kolem stromy). Bylo nutno chránit stavbu nepromokavým krytem, plechová střecha se musela zhotovit v průběhu dvou dní, kdy nepršelo…    

Precizní zpracování interiéru – vybavení kuchyně i koupelny, přímotopy, světla, rozvody elektřiny, vody, odpadu, položení podlahových krytin. Přesně tak, jak jsme se domluvili.  Rychlost výstavby byla skvělá i při nestandartním řešení.

Dřevostavba – vynikající tepelně izolační vlastnosti, příjemně se v ní bydlí.  I při současných cenách jsou náklady na otop a teplou vodu (elektrický bojler) menší než v paneláku při starých cenách. Zhruba do -5˚ C lze obývák vytopit klimatizací, pak je vhodné použít přímotopy, nebo krbová kamna, pokud jsme doma. (nemá cenu topit v kamnech při venkovní teplotě nad 10 ˚ C, pokud člověk není zvyklý se saunovat). Co se týče zvukové izolace, zvenku ideální, skoro nejsou slyšet zvony kostela (100m), kročejové zvuky dupajících bosých vnoučat jsou na úrovni nebo vyšší než v paneláku.

Co je nové, jiné a co bychom asi chtěli, kdybychom byli geniální a mysleli na vše předem:

Střechu jsme chtěli o metr přesazenou, aby na stěny nepršelo a nesvítilo slunce, možná, že bychom teď dali i větší přesah.  Okno v obýváku a dveře na terasu vedou na západ, takže místnost se ve vrcholném létě (asi týden v roce) večer zahřívá, vyřešili jsme to provizorně – velkým slunečníkem na terase, ale venkovní žaluzie by byly vhodné stabilní řešení.  Zátěžový test střechy a domku provedlo předloňské tornádo, které v nedalekých Luhačovicích strhlo několik plechových střech a u většiny domků alespoň shodilo pár tašek. Domek přežil bez ztráty květinky, i když kroupy velikosti třešní bušily vodorovně do velkého okna a fasády, nic nebylo poškozeno, zato na autě jsou důlky.     

Moc Vám děkujeme a přejeme hodně úspěchů v podnikání a soukromém životě.

Markéta a Jan Pospíchalovi, Pozlovice

Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

• Zakládáme si na vysoké kvalitě za příznivé ceny.
• Provoz domku je za „babku“.
• Pevně stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domek předáme do 4 – 5 měsíců a ušetříme vám veškeré starosti ohledně stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domky na míru našim klientům, nebojíme se změn ani nestandardních věcí, navíc lze domek kdykoliv převézt na jiné místo.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používáme pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály. Životnost našich dřevostaveb je srovnatelná se zděnou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips