Fasády

Modulové domy nabízíme v různých variantách provedení fasády – od klasických dřevěných obkladů, přes moderní cementotřískové až po standardní omítky.

Možnosti fasády:

Palubkový fasádní systém - detail

1) Palubkový fasádní systém

Dodáváme v provedení ze smrkového, nebo modřínového dřeva.

Důležitou vlastností smrkových fasádních palubek je jejich pružnost. Ve spojení s olejovou ochrannou lazurou OSMO dosahují dlouhé životnosti, nejen u nás ale i v extrémních podmínkách. Při správné údržbě vydrží smrková fasáda několik desítek let.

Severský modřín je tvrdší než  smrku – jedná se o velice kvalitní dřevo, které má pro použití v exteriéru jednoznačně nejlepší vlastnosti. Životnost je delší než u smrkového dřeva.

Palubkový fasádní systém - vizualizace

2) Roštový fasádní systém

Roštový fasádní obklad tvoří profily RHOMBUS 24x68mm vyrobeny ze sibiřského modřínu. Tento profil je svým tvarem určený pro odvětrávané fasády, přičemž šířka krytí je závislá na velikosti větrací mezery (8 – 10 mm). Z důvodu použití modřínu není nezbytně nutné chránit tyto palubky ochrannými nátěry, protože palubky získají postupně díky povětrnostním vlivům typickou šedo-stříbrnou patinu.

 

roštový fasádní systém - detail materiálu

roštový fasádní systém - vizualizace

3) Deskový fasádní systém

Cementotřískové desky se vyrábí lisováním částic na bázi dřeva, které se pojí za pomoci cementu s různými přísadami. Tyto desky kombinují výhodné vlastnosti cementu a dřeva. Jejich hmotnost je nižší oproti tradičním cementovláknitým deskám. Díky pevnosti a odolnosti proti povětrnostním vlivům, mrazu a plísním se řadí před štěpkocementové, nebo sádrokartonové desky. Fasádní desky jsou primárně určeny pro obklady provětrávaných zateplených, nebo nezateplených fasád a stěn v exteriéru, ale také i v interiéru. Hlavní výhoda je jejich architektonická rozmanitost, přírodní vzhled, dlouhá životnost, různorodá funkčnost, rychlá a jednoduchá celoroční montáž, snadná údržba, tepelně i zvukově dobré izolační vlastnosti, nehořlavost a zdravotní nezávadnost.

deskový fasádní systém - materiál

deskový fasádní systém - vizualizace

4) Omítkové fasády

V nabídce máme širokou škálu pastovitých omítek. Mezi výhody těchto omítek patří rychlá a snadná aplikace, široký výběr barevných odstínů, vysoká odolnost proti klimatickým podmínkám, barevná stálost, pružnost a v neposlední řadě i omyvatelnost.

omítková fasáda

Cenová dostupnost bydlení

Poskytujeme jednoznačně nejnižší ceny na trhu! Náš nejlevnější modul je k dispozici již od 680 000 Kč bez DPH.
Kompletní ceník k dispozici zde.

Rychlost výstavby domu

Bydlení na klíč do 2–3 měsíců. Tím, že naše moduly vyrábíme v kryté hale a máme zvlášť vyčleněný výrobní tým, vznikají naše stavby velmi rychle.

Ekologie dřevostaveb

Pro výrobu našich domů používáme přírodní a zdravotně nezávadné materiály, které neobsahují škodlivé emise SOx a COx a nezatěžují životní prostředí

Záruky MODULOS dřevostaveb

Za naší prací si stojíme a proto se Vám nebojíme poskytnout záruku 5 let na konstrukci domu!