Fasády

Modulové domy nabízíme v různých variantách provedení fasády – od klasických dřevěných obkladů, přes moderní cementotřískové až po standardní omítky.

1) Palubkový fasádní systém

Dodáváme v provedení ze smrkového, nebo modřínového dřeva.

Důležitou vlastností smrkových fasádních palubek je jejich pružnost. Ve spojení s olejovou ochrannou lazurou OSMO dosahují dlouhé životnosti, nejen u nás ale i v extrémních podmínkách. Při správné údržbě vydrží smrková fasáda několik desítek let.

Severský modřín je tvrdší než  smrku – jedná se o velice kvalitní dřevo, které má pro použití v exteriéru jednoznačně nejlepší vlastnosti. Životnost je delší než u smrkového dřeva.

Palubkový fasádní systém - detail

 

 

2) Roštový fasádní systém

Roštový fasádní obklad tvoří profily RHOMBUS 24 x 68 mm vyrobeny ze sibiřského modřínu. Tento profil je svým tvarem určený pro odvětrávané fasády, přičemž šířka krytí je závislá na velikosti větrací mezery (8 – 10 mm). Z důvodu použití modřínu není nezbytně nutné chránit tyto palubky ochrannými nátěry, protože palubky získají postupně díky povětrnostním vlivům typickou šedo-stříbrnou patinu.

3) Deskový fasádní systém

Cementotřískové desky se vyrábí lisováním částic na bázi dřeva, které se pojí za pomoci cementu s různými přísadami. Tyto desky kombinují výhodné vlastnosti cementu a dřeva. Jejich hmotnost je nižší oproti tradičním cementovláknitým deskám. Díky pevnosti a odolnosti proti povětrnostním vlivům, mrazu a plísním se řadí před štěpkocementové, nebo sádrokartonové desky. Fasádní desky jsou primárně určeny pro obklady provětrávaných zateplených, nebo nezateplených fasád a stěn v exteriéru, ale také i v interiéru. Hlavní výhoda je jejich architektonická rozmanitost, přírodní vzhled, dlouhá životnost, různorodá funkčnost, rychlá a jednoduchá celoroční montáž, snadná údržba, tepelně i zvukově dobré izolační vlastnosti, nehořlavost a zdravotní nezávadnost.

4) Omítkové fasády

V nabídce máme širokou škálu pastovitých omítek. Mezi výhody těchto omítek patří rychlá a snadná aplikace, široký výběr barevných odstínů, vysoká odolnost proti klimatickým podmínkám, barevná stálost, pružnost a v neposlední řadě i omyvatelnost.

omítková fasáda
Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

• Zakládáme si na vysoké kvalitě za příznivé ceny.
• Provoz domku je za „babku“.
• Pevně stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domek předáme do 3-4 měsíců a ušetříme vám veškeré starosti ohledně stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domky na míru našim klientům, nebojíme se změn ani nestandardních věcí, navíc lze domek kdykoliv převézt na jiné místo.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používáme pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály. Životnost našich dřevostaveb je srovnatelná se zděnou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips