Konstrukce

V žádné části konstrukce našich staveb se nevyskytují kovové prvky, které škodí lidskému zdraví. Používáme pouze přírodní materiály, nejvíce dřevo.

Konstrukce modulových dřevostaveb je tvořena KVH profily. Stěny jsou tvořeny dřevěnou rámovou konstrukcí z KVH profilů včetně zateplení a jsou opláštěny příslušnými deskovými materiály jako OSB a FERMACELL desky včetně povrchových vrstev.

V současnosti se moduly standardně vyrábí s difúzně uzavřenými skladbami plášťů. Právě proto, aby byl zajištěn plnohodnotný komfort bydlení.  Tato konstrukce díky svému technickému řešení zabraňuje tomu, aby vzdušná vlhkost, která v domech vzniká, prostupovala dále do konstrukce domu.

Typy konstrukčních desek:

FERMACELL – Sádrovláknitá konstrukční deska

Jedná se o homogenní desky používané pro suchou stavbu. Pro výrobu se používá sádra a papírové vlákna, která jsou získávána při recyklaci. Na výrobních linkách je přidána voda a bez dalších pojidel se stlačuje pod vysokým tlakem homogenní směs těchto dvou přírodních surovin do tvaru pevné desky, která se vysuší a krátí na požadované formáty.

Výhody:

  • požární bezpečnost
  • únosnost zavěšených předmětů
  • odolnost proti vlhkosti
  • stabilita a bezpečnost konstrukce stavby
  • ekologicky nezávadný výrobní postup s nejpřísnější kontrolou kvality
  • odolnost proti hlučnosti

OSB deska

Desky z orientovaných plochých třísek. Používají pod nášlapnou vrstvu ve skladbě podlahy. Pro výrobu se používá kvalitní jehličnaté dřevo smrk, nebo borovice. 3 – 4 vrstvy tenkých a velkoplošných třísek jsou šetrně vysušeny a dále se na ně nanáší umělá pryskyřice s parafinovou emulzí. Různou orientací vrstev se dosahuje vyšší tuhosti a pevnosti. Lisování desek probíhá v nepřetržitém procesu kontinuálního lisování za vysokého tlaku a teploty. Desky jsou zdravotně nezávadné, jejich opracování je jednoduché, práce s nimi snadná a mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti a akustické parametry.

Zajímá Vás skladba konstrukce modulových dřevostaveb?

Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

• Zakládáme si na vysoké kvalitě za příznivé ceny.
• Provoz domku je za „babku“.
• Pevně stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domek předáme do 4 – 5 měsíců a ušetříme vám veškeré starosti ohledně stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domky na míru našim klientům, nebojíme se změn ani nestandardních věcí, navíc lze domek kdykoliv převézt na jiné místo.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používáme pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály. Životnost našich dřevostaveb je srovnatelná se zděnou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips